Українські аграрії знизили темпи реалізації пшениці та ячменю, незважаючи на те, що збиральна кампанія вже наполовину завершена. «До того, як температури сягнули 40+ °C ми бачили сезонні продажі з боку фермерів. Фермери зазвичай інвестують не в окремі культури, а в гектари землі. Про врожайність пшениці все було зрозуміло вже давно, що вона буде низькою. Тому очікування щодо підвищення маржі з гектара стосувалися кукурудзи, сої та соняшника. Як тільки фермери побачили, що ці культури теж постраждали, вони сповільнили продажі, щоб побачити масштаби втрати врожаю», – прокоментувала ASAP Agri Олена Зирянова, брокер Atria Brokers.
ASAP Agri знизили прогноз врожаю кукурудзи в Україні в 2024 р. на 5 млн тонн м/м до 24,1 млн тонн. Для порівняння, липневий WASDE до історичних максимумів температури прогнозував врожай на рівні 27,7 млн тонн, тоді як торішній урожай становив 31 млн тонн.
Станом на 23 липня пропозиції української продовольчої пшениці з протеїном 11,5 надходили на рівні 225 USD/т FOB POC, +5 USD/т порівняно з минулою п’ятницею. Це також +5 USD/т порівняно з місяцем раніше. Незважаючи на тиск з боку збиральної кампанії та сильну конкуренцію з боку Росії, яка знову була підтверджена на останньому тендері GASC, ціни на українську продовольчу пшеницю минулого тижня зросли.
Більше причин, чому фермери притримують врожай можна знайти в тижневих звітах ASAP Agri Premium.
Прокоментувати