У серпневому звіті WASDE показано вищий обсяг виробництва пшениці у Причорноморському регіоні в ключових країнах у порівнянні з липневим звітом – 141,2 млн тонн проти 137 млн тонн відповідно. Це стало можливим завдяки перегляду в бік підвищення виробництва в Україні – на 2,1 млн тонн до 21,6 млн тонн і в Казахстані – на 1,5 млн тонн до 16 млн тонн.

Проте виробництво в інших 5 основних країнах-експортерах, таких як США, Канада, Австралія, Аргентина та ЄС, у серпневому звіті зменшилось – 248,6 млн тонн проти 250,9 млн тонн у липні. Це падіння обумовлене головним чином зниженням прогнозу для ЄС до 128 млн тонн (на 2 млн тонн за місяць). Єврокомісія оцінює загальний урожай пшениці в ЄС на рівні 127,8 млн тонн (включаючи пшеницю дурум), через зниження виробництва зокрема у Франції – на 0,5 млн тонн до 30,7 млн тонн, і в Німеччині – на 0,16 млн тонн до 20,2 млн тонн. Argus оцінює виробництво пшениці у Франції на рівні лише 25,2 млн тонн, що є найнижчим за 41 рік, після тривалих дощів, які серйозно вплинули на перспективи врожаю. Міністерство сільського господарства Франції також знизило свій прогноз – на 3,4 млн тонн до 26,3 млн тонн. Слід нагадати, що французька пшениця в основному має 11% вмісту білку. Якщо зернової такої якості стане менше, її доведеться замінювати продукцією з інших країн. Серед основних покупців французької пшениці є Марокко. Імпорт пшениці у Марокко, за прогнозами, збільшиться на 1,5 млн тонн на рік до 7,6 млн тонн у 2024/25 МР.

Якщо враховувати початкові запаси, баланс для Причорноморського регіону показує майже такий самий як і попереднього місяця, тоді як для інших 5 основних експортерів ситуація виглядає трохи менш напруженою.