Очікується, що у серпні Туреччина знову активізується на ринку кукурудзи після тимчасового спаду попиту, спричиненого вивільненням державних резервів. Імовірно, що за нові контракти змагатимуться українська та російська кукурудза.

Станом на початок липня турецькі покупці продовжували виявляти інтерес до української кукурудзи: ціни попиту на коастерні партії з відвантаженням у липні становили 246-247 USD/т CIF Мармара. Однак активність на ринку знизилася після того, як 26 червня турецьке зернове агентство TMO вивільнила 300 тис. тонн кукурудзи зі своїх резервів.

«Продаж кукурудзи з резервів TMO тимчасово пригальмував попит Туреччини на імпорт, зокрема з України та росії», – зазначив Айберк Озтюрк, брокер компанії Atria Brokers. «Але цей ефект буде нетривалим – Туреччина споживає понад 600 тис. тонн кукурудзи щомісяця, тож ці обсяги, ймовірно, буде вичерпано до кінця липня».

За словами Озтюрка, турецькі покупці повернуться до імпорту в серпні, зосередившись на відвантаженнях на серпень–вересень. Хоча українська кукурудза залишалася основним джерелом постачання протягом сезону, російська – зазвичай дешевша – стає дедалі привабливішою. Її частка може зрости, якщо Туреччина відновить закупівлі без запровадження нової квоти.

Озтюрк додав, що з огляду на структурний дефіцит кукурудзи в Туреччині, який перевищує 2 млн тонн на рік, ринок очікує запровадження нової імпортної квоти – ймовірно, з нульовим або зниженим митом – у третьому кварталі 2025 року для стабілізації цін на внутрішньому ринку напередодні збору врожаю.